حالا اما در پی مطالبه‌ی رهبر انقلاب مبنی بر تقویت روحیه‌ی جهادی و ایثارگری در میان توده‌ی مردم، زمینه‌ی خلق حماسه‌هایی حتی بزرگ‌تر فراهم آمده و زمان آن رسیده كه «همه با هم» و متكی بر توانایی جوانان و متخصصان و مؤمنین به انقلاب، مسیر طولانی اما روشن و رو به آینده را در جهاد اقتصادی بپیماییم و دوباره حماسه‌هایی درخور الگوگیری كشورهای دیگر خلق كنیم؛ همچنان كه روزی اقشار مختلف به فرمان امام‌شان راهی روستاها و مناطق محروم شدند و چنان حماسه آفریدند كه امروز از دانشگاه‌های برتر غرب، محققینی برای شناخت و درك آن تجربه راهی ایران می‌شوند.

امروزه هسته‌ها و تشكل‌ها و جنبش‌های متعددی در میان جوانان و نهادهای نخبه‌پرور آنها نزج گرفته و در حال گسترش است. چند نمونه از این تشكل‌ها، حركت‌های مبتنی بر عدالت‌خواهی، سیاست‌پژوهی، محرومیت‌زدایی، تحول علمی و مانند این‌ها است. امروز نه‌تنها وجود انبوه مخترعین و مبتكرین و مؤسسات فناور و دانش‌بنیان، جهش عمیقی را در عرصه‌ی سخت‌افزاریِ پیشرفت اقتصادی نوید می‌دهد، اراده‌ها و عزم‌های انباشت‌شونده و جنبش‌های در حال ظهوری در عرصه‌ی نرم‌افزاری و مدیریت توسعه و پیشرفت نیز در حال تبلور است و همین كه به همگرایی و بلوغ لازم برسد، به مثابه‌ی موتورهای مردمی جهاد اقتصادی، دست به حماسه‌آفرینی‌های مكرر و عمیق و گسترده در عرصه‌ی پیشرفت خواهد زد.

گزيده اي از : http://siasi.porsemani.ir

ادامه مطلب

بدون شک می توان گفت حماسه سازی اقتصادی از هر دو جبهه مردم و مسئولان باید مدنظر واقع شود. در جبهه مردم همانگونه که رهبر انقلاب اشاره کرده اند، نگاه امیدوارانه و همت بلند لازمه حضور جهادی است و در جبهه مسئولان نیز به دلیل تجربیاتی که از سال ۹۱ به دست آمده، برنامه ریزی دقیق، پرهیز از برخوردهای دفعتی و تصمیم گیری های خلق الساعه و مدیریت فضای اقتصاد کشور به شکل روشمند و هوشمندانه است.
شعار امسال تفاوتی فاحش با شعارهای سال گذشته دارد، زیرا در دل خود اهمیت و بزرگی اقداماتی که باید برای حماسه سازی صورت پذیرد را جای داده. حماسه سازی یک شرط اساسی دارد و آن همدلی همیاری کسانی محسوب می شود که قرار است حماسه بسازند.
با این شرط، باید از مسئولان خواست که با مدیریت صحیح و علمی، مردم را با برنامه های خود و مسیر تحول اقتصادی کشور در این برهه حساس همراه سازند و بر اساس تغییر شرایط مسیر حرکتی اقتصاد کشور را تغییر دهند. و این وظیفه ای محسوب می شود که هم بر دوش دولت فعلی و هم بر دوش دولت آینده است.

گزيده اي از : http://imna.ir

ادامه مطلب

فرمانده سپاه فجر :

بايد باورمان به شهدا را تقويت كرده، لباس مجاهدت بپوشيم و در مسير ولايت گام برداريم تا حماسه سياسي و اقتصادي محقق شود.

ادامه مطلب

درباره وبلاگ


زمینه ها برای حرکت رو به جلو فراهم شده و در زمینه سیاست و اقتصاد جهش لازم آماده است. سال ۹۲ سال پیشرفت و تحرک و ورزیدگی ملت ایران است. امام خامنه اي(مدظله العالي)

جستجو

نويسندگان

آمار

  • کل بازديد : 79765
  • آخرین بروز رسانی :یک شنبه 4 آبان 1393 
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : یک شنبه 1 اردیبهشت 1392 
  • تعداد کل پست ها : 103

ديگر امکانات